Prowadzę spotkania autorskie, prelekcje i warsztaty pisarskie dla bibliotek, szkół oraz konwentów fantastycznych. Stawiam na swobodną atmosferę, humor i żywy kontakt z publicznością – bez akademickiego nadęcia, za to z dużą przestrzenią na dyskusję. Byłem między innymi prelegentem na Coperniconie, Bykonie, Śląskich Dniach Fantastyki, brałem udział jako panelista w spotkaniu Wydziału Nauk Społecznych UŚ w Katowicach, dwukrotnie na Śląskich Dniach Fantastyki i Seminarium Literackim.
Dodatkowo mam doświadczenie jako nauczyciel… w szkole policealnej – prowadziłem zajęcia z komunikacji interpersonalnej.